Ren niet aan bestaande gebouwen voorbij

In recordtempo het woningtekort aanpakken? Tijdens de Stevensloop in Nijmegen liet een groep collega’s en partners zien hoe je die boodschap op een opvallende manier onder de aandacht brengt.

Hardlopers van onder andere Provincie Gelderland, Gemeente Arnhem, Gemeente Nijmegen en de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen verschenen aan de start in speciale Beter Benutten-shirts. Al rennend brachten zij de boodschap over: ren niet aan bestaande gebouwen voorbij! Want door bestaande gebouwen slimmer te gebruiken, kunnen sneller nieuwe woningen ontstaan.

Stevensloop Nijmegen

De setting van de Stevensloop maakte die boodschap extra krachtig. Duizenden deelnemers liepen door bijzondere plekken zoals de Stevenskerk en de binnenstad, en dit jaar ook door de Molenpoortpassage. Juist die locatie is een sprekend voorbeeld: een bestaand gebouw dat een woonbestemming krijgt. Door het parcours erdoorheen te laten lopen, werden deelnemers letterlijk onderdeel van het verhaal en uitgenodigd om met andere ogen naar de stad te kijken.

Voor deze creatieve en verbindende inzet ontvingen de hardlopers gezamenlijk een pluim. Met hun actie wisten zij op een laagdrempelige en energieke manier aandacht te vragen voor het beter benutten van bestaande gebouwen. Ze laten zien hoe samenwerking, zichtbaarheid en een originele aanpak bijdragen aan bewustwording én beweging rondom de woningopgave.