Persuitnodiging: Vrijheidsdebat, jongeren in debat met elkaar en Mart de Kruif

Op maandag 10 maart gaan ruim 75 leerlingen van 10 Gelderse middelbare scholen in debat over de waarde van vrijheid in het Huis der Provincie. Dit doen zij met elkaar én met Mart de Kruif, oud-commandant Landstrijdkrachten.
Gepubliceerd op: 5-maart-2025

Dit herdenkingsjaar vieren we 80 jaar vrijheid. Een actueel thema; in het nieuws zien we dagelijks dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. Pers is van harte welkom om het debat bij te wonen. 

Vrijheid niet vanzelfsprekend

Vrijheid staat wereldwijd steeds verder onder druk. Daarom willen wij de naoorlogse generaties bewust maken van de waarde van vrijheid. We staan steeds verder van de Tweede Wereldoorlog af. Het blijft belangrijk dat nieuwe generaties ervan weten, zeker gezien de actuele gebeurtenissen in de wereld. Helaas is oorlog in Europa geen verleden tijd. En vrijheid gaat verder dan alleen oorlog, denk hierbij ook aan persvrijheid, vrijheid van meningsuiting en de acceptatie van lhbtiq+.  

Algemene informatie 

  • Locatie: Statenzaal, Huis der Provincie 
  • Adres: Markt 11, Arnhem
  • Datum: 10 maart 2025
  • Tijd: 13.15 tot 15.15 uur

Programma 

  •       12.45 uur Ontvangst met lunch 
  •       13.15 uur Opening door gespreksleider Frits Bloemberg 
  •       13.20 uur Kennismaking met de leerlingen 
  •       13.25 uur Kennismaking met Mart de Kruif en Nadine Ermers 
  •       13.30 uur Blok 1: Gelderland in vrijheid 
  •       13.55 uur Blok 2: Vrijheid onder druk 
  •       14.20 uur Blok 3: Vechten voor vrijheid 
  •       14.50 Speech: Angelique Kamstra (Christelijk College Nassau Veluwe) 
  •       15:00 toespraak gedeputeerde Dirk Vreugdenhil
  •       15:10 Afsluiting met groepsfoto. 

Onder leiding van Frits Bloemberg van Het Debatbureau gaan de leerlingen in debat met elkaar en met Mart de Kruif. Daarnaast sluit ook Nadine Ermers aan. Zij is commandant van de Vaktechnische Opleiding (Communications and Engagement). Tijdens deze dag debatteren de leerlingen over verschillende onderwerpen zoals ’Gelderland in vrijheid’, ’Vrijheid onder druk’ en ’Vechten voor vrijheid’. Na elk onderwerp volgden er korte persoonlijke speeches door enkele leerlingen.  

Aanmelden

Het is voor pers mogelijk om het programma bij te wonen. In overleg is het uiteraard ook mogelijk om vragen te stellen aan de aanwezigen. Aanmelden voor pers is niet verplicht, maar wordt wel op prijs gesteld. Mail hiervoor naar woordvoerder Christel de Jong c.de.jong1@gelderland.nl. Voor vragen kunt u ook telefonisch contact opnemen 06528010134. 

Persvragen

Bent u op zoek naar informatie voor pers of heeft u vragen?