Inventarisatie mogelijkheden om bestuurlijke verhoudingen in Doesburg te verbeteren

Commissaris van de Koning, Daniël Wigboldus, en de vertrouwenscommissie van de gemeente Doesburg hebben vandaag – 25 maart - met elkaar gesproken over de ontstane situatie na het vertrek van waarnemend burgemeester Arco Hofland.
Gepubliceerd op: 26-maart-2026

Tijdens dit gesprek is gesproken over de redenen van het vertrek van Arco Hofland, wat er nodig is voor de bestuurlijke continuïteit van de gemeente en de invulling van het burgemeestersambt door een nieuwe waarnemend burgemeester.

Gezamenlijk hebben zij afgesproken dat in opdracht van de commissaris een inventarisatie gaat plaatsvinden door een externe partij. Deze heeft als doel te achterhalen wat nodig is binnen de gemeente Doesburg om de bestuurlijke verhoudingen te verbeteren en de bestuurlijke continuïteit te borgen. Het afgegeven signaal van Arco Hofland in zijn ontslagbrief wordt hierbij ter harte genomen en betrokken. Het verslag van deze inventarisatie zal aan de commissaris van de Koning worden overhandigd.

Daarnaast gaat de commissaris op zoek naar een waarnemend burgemeester en zal naar verwachting op korte termijn een benoeming plaatsvinden.

Het benoemen van een waarnemend burgemeester behoort tot de rijkstaken van de commissaris van de Koning