Goede gesprekken over keuzes provinciebestuur

De afgelopen week vonden er informatiebijeenkomsten plaats over de Tussenbalans, in Tiel en Zutphen.
Gepubliceerd op: 15-april-2025
Wilt u ook uw mening geven over wat wij de komende 2 jaar moeten aanpakken? Dan kunt u tot 23 april 2025 de vragenlijst invullen.  

In de Tussenbalans maken Gedeputeerde Staten de balans op: wat gaat goed en wat hebben we nog te doen tot 2027. Bij de bijeenkomsten waren onder andere wethouders, politieagenten, belangenorganisaties, en raads- en Statenleden aanwezig. Wij gaan met de samenleving in gesprek over de onderwerpen waar de komende 2 jaar extra aandacht naartoe moet.   

Met elkaar in gesprek 

In Tiel waren 3 gedeputeerden aanwezig die met de zaal in gesprek gingen: Ans Mol, Helga Witjes en Peter Drenth. In Zutphen waren gedeputeerden Dirk Vreugdenhil, Klaas Ruitenberg en Helga Witjes aanwezig. Witjes is als gedeputeerde Financiën verantwoordelijk voor de Tussenbalans. Verschillende onderwerpen werden besproken zoals woningbouw, economie, ondersteuning van gemeenten, stikstof en netcongestie (een vol elektriciteitsnet). Hier gaat de komende 2 jaar extra aandacht naar uit.    

Vragenlijst voor inwoners 

Naast deze informatiebijeenkomsten willen we ook graag weten hoe Gelderse inwoners denken over deze onderwerpen. Er is daarom een vragenlijst ontwikkeld samen met onderzoeksbureau Moventem-Companen. Ook inwoners die (nog) niet lid zijn van het Gelderland Panel kunnen tot 23 april 2025 meedoen met dit onderzoek 

Meer informatie hierover en een link naar de vragenlijst van het Gelderland Panel vindt u op onze webpagina over de Tussenbalans.