Denkhulp laat mogelijkheden woningdelen of -splitsen zien

In Gelderland is veel behoefte aan passende en betaalbare woningen. Nieuwbouw blijft belangrijk, maar juist ook in de bestaande gebouwen liggen kansen. Door woningen te splitsen of te delen, kunnen meer mensen een plek vinden om te wonen. Daarom lanceren we de nieuwe denkhulp Splitsen en delen voor woningeigenaren.
Gepubliceerd op: 16-juni-2026

Meer woningen binnen de bestaande gebouwen 

Veel woningen bieden ruimte voor een extra huishouden. Bijvoorbeeld door een woning te splitsen in 2 zelfstandige woningen of door woonruimte te delen met anderen. Door bestaande woningen beter te benutten, kunnen in Gelderland naar schatting duizenden extra woningen ontstaan. De nieuwe denkhulp helpt woningeigenaren met het verkennen van mogelijkheden die passen bij hun situatie. 

Praktisch hulpmiddel voor de 1e verkenning 

De denkhulp bestaat uit 2 invulkaarten: 

  • een ideeënkaart om mogelijkheden in de eigen woning te verkennen;  
  • een informatiekaart met uitleg over verschillende vormen van woningdelen en woningsplitsing.  

De kaarten zijn bedoeld als startpunt voor het gesprek dat woningeigenaren kunnen voeren met bijvoorbeeld familieleden, toekomstige bewoners of de gemeente. Bij vragen over persoonlijke situaties of gemeentelijk beleid kunnen woningeigenaren het best contact opnemen met hun gemeente.  

Subsidie voor woningsplitsing 

Woningeigenaren die hun woning splitsen en daarmee zorgen voor een extra betaalbare woning, kunnen mogelijk ook gebruikmaken van onze subsidieregeling. Meer informatie over de regeling en de voorwaarden staan op de subsidiepagina Beter benutten van de bestaande voorraad. 

Samen ontwikkeld 

De denkhulp is ontwikkeld met hulp van experts van Gelderse gemeenten, het Rijk en ondernemers, onder begeleiding van De Argumentenfabriek. Gemeenten kunnen de kaarten gebruiken in hun eigen communicatie en dienstverlening aan inwoners.